fbpx

Sonore Music Contest 2020

Sonore Music Contest 2020

Cel mai așteptat concurs de muzică, Sonore Music Contest 2020, ediția a III-a, s-a desfășurat pe data de 25 octombrie 2020, în mediul online.

36 de muzicieni aflați la începutul carierei lor artistice și-au prezentat repertoriile unui juriu specializat, fiind premiați cu diplome, medalii și cadouri mult așteptate.

Sonore Music Contest 2020 a fost organizat pe 4 secțiuni: PIAN, CANTO, CHITARĂ și UKULELE.

În fiecare an, comunitatea artistică Sonore organizează Concursul Național de Interpretare Muzicală ,,Sonore Music Contest”, care își propune să sprijine tinerele talente pentru dezvoltarea spiritului artistic. Peste 250 de muzicieni din toată țara ne-au demonstrat până în prezent că ceea ce iubesc cel mai mult este muzica.

Rezultatele celei de-a III-a ediții Sonore Music Contest 2020 pot fi consultate mai jos.

Secțiunea PIAN

Categoria 4-5 ani
Dănila Mara Georgiana – Premiul III
Categoria 6-7 ani
Dănila Ana Maria – Premiul III
Drăgănescu Darma – Premiul II
Ganciu Arianna – Premiul Juriului
Hawkes Gabriela Annie – Premiul III
Torbă Natalia Maria – Premiul II
Categoria 8-9 ani
Andra Topârceanu Călin – Premiul II
Iștoc Sophie – Premiul II
Popa Maria Sara – Premiul II
Șandru Eduard Matei – Premiul I
Turcu Mihnea – Premiul II

Categoria 10-11 ani
Sima Teodora Maria – Premiul II

Secțiunea CANTO

Categoria 6-7 ani
Cheroiu Irina – Premiul II
Dumitrescu Kalista – Premiul III
Potenga Elizaveta – Mențiune
Potenga Zlata – Premiul III
Categoria 8-9 ani
Bolchiș Natalia – Premiul I
Calangiu Pavel – Premiul I
Grigore Maya – Premiul III
Păunescu Sara – Premiul III

Categoria 10-11 ani
Robu David Gabriel – Diplomă de participare
Coman Ana – Premiul III
Gonț Ana Karina – Premiul II
Hristescu Sara – Premiul I
Paraschiv Călin – Premiul I
Pîrjol Ana Maria – Premiul III
Categoria 12-13 ani
Cheroiu Doina – Premiul I
Ștefănescu Ana Gabriela – Mențiune
Categoria 14-15 ani
Anghelache Denisa Mariana – Premiul I

Secțiunea CHITARĂ

Categoria 8-9 ani
Ioniță Andreea – Premiul II
Categoria 10-11 ani
Motișan George – Premiul II
Petrescu Eduard – Premiul III
Robaldo Claudia – Premiul II
Stan Tudor – Premiul I
Categoria 12-13 ani
Jianu Ana – Premiul II
Predoiu Vlad – Premiul III

Skills

Posted on

November 5, 2020